Wycieczka do Kaletnika na suwalszczyźnie.

W dniu 19.06.2013 r. dzieci z najstrszych grup udały się na wycieczkę do Kaletnika do Ogrodu Bajek Sowa. Było wspólne zwiedzanie tajemniczych miejsc, poszukiwanie tajemniczych zadań do wykonania , poznawanie różnych postaci z bajek jak i również ciekawe zabawy ruchowe zorganizowane przez właścicieli Ogrodu i nauczycielki z naszego przedszkola. Były więc rozgrywki w piłkę na łące przed pałacykiem ,wyścigi  : Przelot na miotle czarownicy , Slalom krasnoludków,  Nos Pinokia (wyścig z piłką na łyżce ) itp.Dzieci  oprócz poznawania tajemniczej krainy mogły poznać ciekawe ukształtowanie terenu posiadłości , rezerwat roślin rzadko spotykanych .Wędrówka ścieżkami Ogrodu Bajek zafascynowała dzieci i rozbudziła ich apetyt na wycieczki krajoznawcze. Właścicielka pokazała dzieciom zegar słoneczny i wyjaśniła zasady jego działania .Dzień zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek które bardzo nam smakowały po tak wyczerpujących  atrakcjach.