Zdrowa i pyszna sałatka owocowa w wykonaniu "Puchatków"

Dzieci  z grupy "Puchatki" doskonale wiedzą, że owoce i warzywa zawierają dużo witamin i są bardzo zdrowe.Dnia 02.10.2013 r. miały okazję sprawdzić swoje umiejetności kulinarne w ramach zajęć na temat skarbów z sadu i ogrodu. Do przedszkola przyniosły fartuszek, deseczkę do krojenia oraz zdrowe i pachnące owoce. Dzieci przystąpiły do krojenia owoców nie zapominając o wcześniejszym umyciu rąk. Z niezwykłym zapałem i ogromną radością kroiły owoce, ale i z ostrożnością - pamiętając o wszystkich umowach: zakazach i nakazach dotyczących posługiwania się ostrymi narzędziami. Sałatki przybywało w niewiarygodnym tempie. Na koniec dzieci wszystko wymieszały, a następnie nałożyły do miseczek urządzając prawdziwą ucztę. Z apetytem zjadały kolejne porcje tak pysznego deseru, który przecież same przygotowały. Po takich zajęciach każdy przedszkolak zapamięta, że to co zdrowe może być również baaardzo smaczne.