Dożynki 2014

O zapominanych już dzisiaj wartościach tradycyjnych dożynek – szacunku do chleba i ciężkiej pracy rolnika – przypomnieć sobie można było 2 października na placu przedszkolnym dzięki przedszkolakom oraz ich rodzicom  i wychowawczyniom z naszej placówki.

Jak na dożynki przystało rozpoczęto je formułą otwarcia, czego dokonała Pani dyrektor Barbara Rybek wcielająca się w postać starościny oraz Pan Józef Słomski- starosta- wieloletni i zasłużony pracownik naszego przedszkola. Uroczyście został  wniesiony  wieniec dożynkowy. Uroczystość w konwencji ludowej stanowiły występy dzieci, które by przypomnieć o dawnych dożynkach ubarwiły historię chleba tańcem w strojach tradycyjnych do pieśni o siewie zbóż oraz inscenizacją o powstawaniu chleba. Dzieci przekazały też starostwu plon ziemi w postaci warzyw, owoców a przede wszystkim chleba. Dożynki zakończyły się degustacją tychże plonów a do swojskiego chleba nie zabrakło smalcu i ogórków kiszonych, również własnej roboty. Rodzice którzy również licznie przybyli na dożynki przynieśli również swoje dary w postaci różnych tradycyjnych smakołyków za co serdecznie im dziękujemy!