IV MIEJSKI TURNIEJ ZDROWIA

Każdy Przedszkolak duży czy mały,skacze i biega,ćwiczy przysiady,wszyscy niech ćwiczą bo sport to zdrowie,kto w to nie wierzy dzisiaj się dowie.

Słowami tej wesołej piosenki nasze przedszkole już po raz czwarty powitało gości na MiejskimTurnieju Zdrowia. 29maja 2007 r bawiliśmy się pod hasłem"Żyjmy zdrowo".Dwie godziny sala gimnastyczna Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie z którą współpracujemy od kilku lat,zapełniła się kolorowymi motylami-6 latkami ze wszystkich augustowskich przedszkoli.Dzieci wystąpiły w wyznaczonych przez regulamin strojach w przyznanych im barwach.Drużyny jak prawdziwi sportowcy,walczyły o zwycięstwo w turnieju w różnych konkurencjach sportowych.Pozostałe dzieci głosnymi okrzykami dopingowały swoich zawodników i wykazywały się doskonałą wiedzą na temat zasad zdrowotnych i prawidłowego żywienia.Nie obyło się bez solidnej porcji ruchu dla wszystkich uczestników.Pani Dorota zaproszona przez nas instruktorka aerobiku dwukrotnie podrywała dzieci i panie do tańca w rytm muzyki.

Na zakończenie wszyscy podziwiali przepiękne plakaty promujące zdrowie stworzone przez trzyosobowe zespoły artystów z każdego przedszkola.Wszyscy zasłużyli na nagrody i dyplomy,ale najważniejsza była dobra zabawa i radość bycia razem choćby przez te dwie godziny w roku.

Zdjęcia z imprezy można obejrzeć w naszej galerii.