Od rana w grupach panowało napięcie. Reprezentanci poszczególnych grup wystąpią z recytacją   wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.
Naszym gościem była pani bibliotekarka Małgorzata Pieńczykowska , która przeczytała dzieciom kilka wierszy naszych poetów. Drugi surowy juror konkursu to pani  Basia -Dyrektor Przedszkola.
Trema nikogo nie zjadła ,a wszyscy artyści zaprezentowali się wspaniale. Krzyś  Cz. z "Biedronek"  wspaniale zaprezentował wiersz "Leń". Olek K.  z Puchatków był prawdziwym rycerzem Krzykalskim.  Hania R.  z Puchatków przedstawiła Kaczkę Dziwaczkę. Były też  wiersze jak :Entliczek pętliczek, Kłamczucha ,Kwoka  i  inne. Panie też recytowały : pani Irenka -wiersz " Kwoka, pani Ala- Lis  ,pani  Basia - Dzik . Na koniec dzieci otrzymały nagrody.