Puchar Tymbarku

 

Reprezentacja Polski spotka się ze zwycięzcami Pucharu Tymbarku, a selekcjoner Probierz zaprasza do udziału w jubileuszowej edycji rozgrywek. Trwają zapisy do kolejnej edycji turnieju!

 

Spotkanie z reprezentacją Polski mężczyzn, finał na PGE Narodowym oraz kibicowanie podczas meczu kadry – to najważniejsze nagrody czekające na zwycięzców największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci – Pucharu Tymbarku. Zgłoszenia drużyn do udziału w jubileuszowej XXV edycji Pucharu Tymbarku mogą dokonać nauczyciele oraz rodzice.

 

Przez ostatnie 24 lata udział w Pucharze Tymbarku był doskonałą szansą na zaszczepienie pasji do uprawiania sportu, możliwością spełnienia piłkarskich marzeń i pierwszym krokiem do wielu wspaniałych karier, których efektem była gra w reprezentacji Polski. Przygodę z futbolem w ramach rozgrywek zaczynało już ponad 80 reprezentantek i reprezentantów Polski, m.in. Ewa Pajor, Paulina Dudek, Krzysztof Piątek, Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. – Kiedy w 2000 roku wystartowały pierwsze rozgrywki turnieju, na pewno nikt nie spodziewał się, jak duży wpływ na społeczeństwo będzie miał ten projekt. Przez ostatnie 24 lata z sukcesem przyczyniamy się nie tylko do promocji aktywności fizycznej wśród najmłodszych, ale również prowadzimy skuteczny skauting – mówi Adam Kaźmierczak, wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego. – Współcześnie dzieci mają wiele możliwości na spędzanie wolnego czasu. Mamy jednak nadzieję, że również w tym roku zdołamy przekonać uczennice i uczniów w całej Polsce do aktywności fizycznej i gry w piłkę nożną. W tym aspekcie dostrzegamy szczególną rolę rodziców i nauczycieli, którzy niewątpliwie są naturalnymi wzorcami do naśladowania. Wierzymy, że jubileuszowa edycja będzie bogata w piękne akcje, niezwykłe historie drużyn oraz kolejne spełnione marzenia – dodaje.

 

Wspieramy rozwój Pucharu Tymbark jako generalny sponsor od blisko 19 lat. Owocem tej długofalowej współpracy z PZPN jest największy dziś turniej w Polsce i w Europie, zachęcający dzieci do grania w piłkę nożną oraz aktywności fizycznej. Puchar Tymbarku to projekt o bardzo pozytywnych efektach społecznych i sportowych. Z jednej strony, co roku aktywizuje sportowo setki tysięcy dzieci z całej Polski, docierając do niemal wszystkich powiatów oraz promuje kobiecą piłę nożną, a z drugiej pozwala tym najbardziej utalentowanym uczynić pierwszy krok w drodze do gry w reprezentacji Polski. Uczestnicy Pucharu Tymbarku stanowią dziś znaczącą część zarówno młodzieżowych, jak i seniorskich reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn. To najlepsza motywacja i zaproszenie do udziału w jubileuszowej XXV edycji, do której zapisy właśnie wystartowały – mówi Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark.   

 

25 lat Pucharu Tymbarku – zagraj w jubileuszowej edycji!

 

Zapisy do XXV edycji Pucharu Tymbarku rozpoczęły się 2 września i potrwają do 31 stycznia 2025 r. W największym w Europie turnieju piłkarskim dla dzieci mogą wziąć udział drużyny dziewcząt i chłopców z całej Polski w trzech kategoriach wiekowych: U-8 (roczniki 2017 i 2018), U-10 (roczniki 2015 i 2016) oraz U-12 (roczniki 2013 i 2014). Zgłoszenia mogą dokonać nauczyciele (np. edukacji wczesnoszkolnej czy wychowania fizycznego) trenerzy oraz rodzice (za zgodą dyrektora szkoły), wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku.

 

Drużyny w kategorii U-8 powinny liczyć od minimum 5 do maksimum 10 zawodników, natomiast w  kategoriach U-10 i U-12 – od minimum 6 do maksimum 10 zawodników. Dopuszcza się tworzenie zespołów mieszanych, w których do drużyn chłopców dołączają dziewczynki. Co szczególnie ważne dla mniejszych miejscowości, placówki z jednej gminy mają możliwość zgłoszenia jednej wspólnej drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych, pod warunkiem, że wszystkie podmioty mają łącznie nie więcej niż 350 uczniów w rocznikach 2013-2018. Co istotne, od XXV edycji Pucharu Tymbarku drużyny do udziału w rywalizacji w kategorii U-8 (rocznik 2018) mogą również zgłaszać przedszkola.

 

Wzorem lat ubiegłych uczestnicy Pucharu Tymbarku rozpoczną rywalizację w marcu i kwietniu od turniejów na poziomie gminnym i powiatowym. W kolejnym etapie zmierzą się w finałach wojewódzkich, by powalczyć o awans do Finału Ogólnopolskiego w Warszawie. Jak w poprzednich edycjach, rywalizacja drużyn w kategorii U-8 zakończy się na etapie wojewódzkim, natomiast drużyny w kategorii U-10 i U-12 zawalczą w czerwcu w Finale Ogólnopolskim w Warszawie.

 

Zwycięzcy spotkają się z kadrą narodową

 

Puchar Tymbarku to obietnica nie tylko niezwykłej przygody, ale również spełnienia dziecięcych marzeń – o pierwszym medalu, udziale w ogólnopolskim turnieju, rywalizacji z najlepszymi. Wszyscy uczestnicy, niezależnie od etapu rozgrywek, otrzymują pamiątkowe medale, natomiast drużyny dyplomy. Nauczyciele mogą natomiast liczyć na certyfikat, świadczący o udziale w promocji piłki nożnej w Polsce, oraz pamiątkowe koszulki.

 

Na zwycięzców XXV edycji Pucharu Tymbarku czekają niezapominane i pełne piłkarskich emocji nagrody. Finaliści nie tylko zostaną zaproszeni na mecz reprezentacji Polski mężczyzn, ale również będą mieli możliwość zadania pytań swoim idolom podczas specjalnego spotkania z zawodnikami kadry narodowej – o czym 13 października, dzień po meczu Polska-Portugalia, przekonają się aktualni zwycięzcy, zakończonej w czerwcu XXIV edycji Pucharu Tymbarku. – Jeszcze jako selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21 dwukrotnie oglądałem na żywo finały Pucharu Tymbarku i byłem pod ogromnym wrażeniem. To fantastyczny turniej, który daje młodym adeptom futbolu możliwość zagrania po raz pierwszy w życiu na wielkim stadionie z prawdziwego zdarzenia. Finał tych zawodów odbywa się na PGE Narodowym, gdzie swoje mecze rozgrywa reprezentacja Polski. To największy zaszczyt i dostąpić go mogą również uczestnicy Pucharu Tymbarku. Proszę mi wierzyć, że samo przebywanie na murawie PGE Narodowego, bycie tam, na dole, robi ogromne wrażenie i zapamiętuje się ten moment do końca życia. Życzę wszystkim uczestnikom Pucharu Tymbarku, aby mogli tego doświadczyć – mówi selekcjoner reprezentacji Polski mężczyzn, Michał Probierz.

 

***

 

O TURNIEJU

Od 2000 r. Polski Związek Piłki Nożnej organizuje największy w Europie turniej piłkarski dzieci, realizowany w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Do tej pory w rozgrywkach udział wzięło wiele piłkarek i piłkarzy grających dziś w najlepszych klubach europejskich oraz reprezentacji Polski. Od 2007 r. Sponsorem generalnym wydarzenia jest marka Tymbark. Więcej informacji na temat Pucharu Tymbarku, nagród oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku.

 

 

KONTAKT DLA MEDIÓW DOT. PUCHARU TYMBARKU

Patrycja Maciąg – Polski Związek Piłki Nożnej

Specjalistka ds. promocji i komunikacji turniejów amatorskich

Departament Piłki Amatorskiej (Grassroots)

E: patrycja.maciag@pzpn.pl

T: +48 510 262 670

 

 

Daniel Karaś – Grupa Maspex/Tymbark

Manager ds. CSR

E: d.karas@maspex.com

T: +48 502 195 114

 

 

 

 

Informujemy ,że nasze przedszkole uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa na 2024 r.(„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” Priorytet 3 Kierunek interwencji 3.1. )
Program jest  realizowany w okresie od kwietnia do 20 grudnia 2024 r. Dofinansowanie   w kwocie 3750 zł  uzyskane na ten cel będzie przeznaczone m.in na zakup książek i audiobooków do przedszkolnej biblioteki.
Będziemy też propagowali czytelnictwo wśród dzieci poprzez udział w akcjach :.
• „Cała Polska czyta dzieciom”-zaangażowanie znanych osób z otoczenia dzieci oraz władz miasta i przedstawicieli różnych zawodów
• „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato” – akcja czytania w grupach młodszych ,zachęcanie rodziców do czytania dzieciom przynajmniej 15 minut dziennie np. przed snem
• Zorganizowanie konkursu recytatorskiego np. wiersze znanych autorów Jana brzechwy, Juliana Tuwima
• Zorganizowanie przedszkolnego balu –„Ulubione postacie z bajek „z okazji Dnia postaci z bajek
• Zorganizowanie konkursu „Wierszyk o mojej ulubione zabawce” -rodzic i dziecko
• Prowadzenie projektu edukacyjnego p t: Mały świat teatru-zajęcia teatralne dla dzieci w wieku przedszkolnym
• Konkurs na wykonanie pacynki, kukiełki dowolną techniką do ulubionej bajki
• Zorganizowanie teatrzyków na podstawie literatury dziecięcej
• Systematyczne czytanie dzieciom bajek, książeczek ,wierszy w przedszkolu przez nauczycielki oraz odtwarzanie książek mówionych
• Wspólne czytanie książki M. Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi „
• Przedszkolny konkurs na napisanie książeczki grupowej
• Wzbogacenie przedszkolnego kącika wymiany książek o nowe pozycje i systematyczne korzystanie z literatury
• Zorganizowanie w przedszkolu Dnia ulubionej książki -akcja promująca czytelnictwo
• Współpraca z biblioteką szkolną przy Szkole Podstawowej Nr 4
im. M .Konopnickiej w Augustowie
• Współpraca z Miejską Biblioteką Publiczną w Augustowie -udział w konkursach recytatorskich organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną ,organizowanie spotkań z pracownikami biblioteki -czytanie literatury dziecięcej oraz propagowanie edukacyjnej roli książek
• Przybliżanie dzieciom autorów literatury dziecięcej np. Maria Konopnicka
-zorganizowanie wspólnie z Radą Rodziców wycieczki do Suwałk do
muzeum M. Konopnickiej lub szlakiem bajkowym
-utworzenie kącików w grupach poświęconych twórczości autorów literatury dziecięcej np. Brzechwa ,Tuwim ,Konopnicka
• współpraca z Miejską Biblioteką Publiczną i seniorami z Uniwersytetu III wieku
• Zorganizowanie spotkania z autorem książeczek dla dzieci
• Zorganizowanie spotkania z rodzicami na temat wpływu czytania na rozwój dzieci.

 

 

 

 

 

 

Informujemy ,że w przedszkolu zostały wprowadzone Zarządzeniem Dyrektora  ZS-P Nr 4 w Augustowie 

Standardy Ochrony Małoletnich .

Ze szczegółami można zapoznać się w zakładce Procedury i regulaminy.

Poniżej przedstawiamy wersję skróconą dla dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SUPERMOC KSIĄŻEK

W roku szkolnym 2021/2022  Przedszkole Nr 1 im .Akademia Bystrzaka w Augustowie korzysta z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 Priorytet 1.1 – Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych.
Celem Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.
W ramach Programu otrzymano dotację w kwocie 3750 zł.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW !

 Podstawa prawna :

1.Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 – art. 30b 

2.  Uzasadnienie do rozporządzenia uzasadnienie?_do?_rozporządzenia?_zmieniajacego?_30b.pdf 0.11MB

3, Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 – art. 30c

4.Rozporządzenie?_–?_poz?_493.pdf 0.30

W związku z trudną sytuacją jaka powstała w ostatnich dniach –czasowym ograniczeniu funkcjonowania przedszkola związanego z zagrożeniem epidemiologicznym informuję rodziców ,że  postaramy się  realizować Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego  na odległość. Będzie ona  realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej ,a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia.

Podajemy linki do niektórych  stron:

https://www.wsip.pl/przedszkole-wsip-online/

https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje/wiosna-00

https://www.squla.pl/

Od poniedziałku 23 marca od godz. 9:00 do 13:00 przedszkolaki mogą   „pójść” do wirtualnego przedszkola „Domowe Przedszkole” na TVP VOD, w zakładce eSzkoła. Czekają: Domisie, Miś i Margolcia. „Wyprawa Baltazara Gąbki”, „Bolek i Lolek”, „Rodzina Treflików” i „Baśnie i bajki polskie”

Zdajemy sobie sprawę ,że pewnych elementów Podstawy Programowej  nie da się zrealizować zdalnie , ale nie chcemy zostawiać naszych wychowanków bez możliwości kontaktu z wychowawcami i  dziećmi z ich grupy. Nasza propozycja to stworzone  na FB przez wychowawczynie grupy gdzie będą umieszczane zadania dla dzieci i rodziców. Proponujemy rodzicom dopisanie się do poszczególnych grup i uczestniczenie  w jej działaniach. Mamy nadzieję , że to chociaż trochę zrekompensuje dzieciom konieczność przebywania w domu, a rodzicom da możliwość kontaktowania się z nauczycielkami i innymi rodzicami.

Wspierajmy się nawzajem! Zostańmy w domu!

                                                Dyrektor Przedszkola

 

 

 

 

 

 TU MOŻNA ZNALEŹĆ INFORMAACJE NA TEMAT KORONAWIRUSA.ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z MATERIAŁAMI

https://www.gov.pl/web/koronawirus
 
 
 
 
 
 
 
 
WYSTĄPIENIE  POWIATOWEJ STACJI SANITARNO EPIDEMIOLOGICZNEJ W AUGUSTOWIE
http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedszkole1augustown/wyst-psse-dot-wszawicy.docx
 
Projekty i programy
W roku 2021  Przedszkole Nr 1 im .Akademia Bystrzaka w Augustowie korzysta z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 Priorytet 1.1 – Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych.
Celem Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.
W ramach Programu otrzymano dotację w kwocie 3750 zł.
Profilaktyka wszawicy

W RAMACH PROFILAKTYKI PROSIMY RODZICÓW O SYSTEMATYCZNE SPRAWDZANIE GŁÓW DZIECI.NIESTETY I W XXI WIEKU WSZAWICA JEST PROBLEMEM.JEŚLI BĘDZIEMY SAMI O TO DBALI TO NIC NIE ZAGROZI NASZYM DZIECIOM. JEŚLI ZAUWAŻYMY JAKIEŚ OBJAWY  NALEŻY REAGOWAĆ SZYBKO.PRZEDE WSZYSTKIM  TRZEBA ZATRZYMAĆ DZIECKO W DOMU,ŻEBY ŻYJĄTKA NIE ROZPRZESTRZENIAŁY SIĘ NA INNE DZIECI.KURACJĄ NALEŻY OBJĄĆ CAŁĄ RODZINĘ ,ALE RÓWNIEŻ  ZDEZYNFEKOWAĆ I UPRAĆ PLUSZOWE ZABAWKI DZIECKA I UBRANIA,POŚCIEL.POMAGA RÓWNIEŻ ZAPAKOWANIE TYCH RZECZY W PLASTIKOWY PRÓŻNIOWY WOREK NA KILKA DNI LUB ZAMRAŻANIE .KURACJĘ TRZEBA PROWADZIĆ AŻ DO SKUTKU.NAJSKUTECZNIEJSZYM SPOSOBEM JEST MECHANICZNE USUNIĘCIE JAJECZEK Z WŁOSÓWPRZY POMOCY GĘSTEGO GRZEBIENIA ORAZ MYCIE WŁOSÓW  SPECJALISTYCZNYM SZAMPONEM Z APTEKI.