Przedszkole Nr 1 im. Akademia Bystrzaka w Augustowie

Aktualności

                                     

http://sp4.augustow.eu/pl/aktualnosci/kampania-informacyjna-profilaktykajodowa.html

 

SUPERMOC KSIĄŻEK

W roku szkolnym 2021/2022  Przedszkole Nr 1 im .Akademia Bystrzaka w Augustowie korzysta z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 Priorytet 1.1 – Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych.
Celem Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.
W ramach Programu otrzymano dotację w kwocie 3750 zł.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW !

 Podstawa prawna :

1.Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 – art. 30b 

2.  Uzasadnienie do rozporządzenia uzasadnienie?_do?_rozporządzenia?_zmieniajacego?_30b.pdf 0.11MB

3, Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 – art. 30c

4.Rozporządzenie?_–?_poz?_493.pdf 0.30

W związku z trudną sytuacją jaka powstała w ostatnich dniach –czasowym ograniczeniu funkcjonowania przedszkola związanego z zagrożeniem epidemiologicznym informuję rodziców ,że  postaramy się  realizować Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego  na odległość. Będzie ona  realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej ,a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia.

Podajemy linki do niektórych  stron:

https://www.wsip.pl/przedszkole-wsip-online/

https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje/wiosna-00

https://www.squla.pl/

Od poniedziałku 23 marca od godz. 9:00 do 13:00 przedszkolaki mogą   „pójść” do wirtualnego przedszkola „Domowe Przedszkole” na TVP VOD, w zakładce eSzkoła. Czekają: Domisie, Miś i Margolcia. „Wyprawa Baltazara Gąbki”, „Bolek i Lolek”, „Rodzina Treflików” i „Baśnie i bajki polskie”

Zdajemy sobie sprawę ,że pewnych elementów Podstawy Programowej  nie da się zrealizować zdalnie , ale nie chcemy zostawiać naszych wychowanków bez możliwości kontaktu z wychowawcami i  dziećmi z ich grupy. Nasza propozycja to stworzone  na FB przez wychowawczynie grupy gdzie będą umieszczane zadania dla dzieci i rodziców. Proponujemy rodzicom dopisanie się do poszczególnych grup i uczestniczenie  w jej działaniach. Mamy nadzieję , że to chociaż trochę zrekompensuje dzieciom konieczność przebywania w domu, a rodzicom da możliwość kontaktowania się z nauczycielkami i innymi rodzicami.

Wspierajmy się nawzajem! Zostańmy w domu!

                                                Dyrektor Przedszkola

 

 

 

 

 

 TU MOŻNA ZNALEŹĆ INFORMAACJE NA TEMAT KORONAWIRUSA.ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z MATERIAŁAMI

https://www.gov.pl/web/koronawirus
 
 
 
 
 
 
 
 
WYSTĄPIENIE  POWIATOWEJ STACJI SANITARNO EPIDEMIOLOGICZNEJ W AUGUSTOWIE
http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedszkole1augustown/wyst-psse-dot-wszawicy.docx
 
Projekty i programy
W roku 2021  Przedszkole Nr 1 im .Akademia Bystrzaka w Augustowie korzysta z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 Priorytet 1.1 – Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych.
Celem Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.
W ramach Programu otrzymano dotację w kwocie 3750 zł.
Ogłoszenie

Drodzy rodzice !  Pomoc psychologiczna.......
 

Profilaktyka wszawicy

W RAMACH PROFILAKTYKI PROSIMY RODZICÓW O SYSTEMATYCZNE SPRAWDZANIE GŁÓW DZIECI.NIESTETY I W XXI WIEKU WSZAWICA JEST PROBLEMEM.JEŚLI BĘDZIEMY SAMI O TO DBALI TO NIC NIE ZAGROZI NASZYM DZIECIOM. JEŚLI ZAUWAŻYMY JAKIEŚ OBJAWY  NALEŻY REAGOWAĆ SZYBKO.PRZEDE WSZYSTKIM  TRZEBA ZATRZYMAĆ DZIECKO W DOMU,ŻEBY ŻYJĄTKA NIE ROZPRZESTRZENIAŁY SIĘ NA INNE DZIECI.KURACJĄ NALEŻY OBJĄĆ CAŁĄ RODZINĘ ,ALE RÓWNIEŻ  ZDEZYNFEKOWAĆ I UPRAĆ PLUSZOWE ZABAWKI DZIECKA I UBRANIA,POŚCIEL.POMAGA RÓWNIEŻ ZAPAKOWANIE TYCH RZECZY W PLASTIKOWY PRÓŻNIOWY WOREK NA KILKA DNI LUB ZAMRAŻANIE .KURACJĘ TRZEBA PROWADZIĆ AŻ DO SKUTKU.NAJSKUTECZNIEJSZYM SPOSOBEM JEST MECHANICZNE USUNIĘCIE JAJECZEK Z WŁOSÓWPRZY POMOCY GĘSTEGO GRZEBIENIA ORAZ MYCIE WŁOSÓW  SPECJALISTYCZNYM SZAMPONEM Z APTEKI.