Witamy w dziale galeria

Zajęcia z projektu unijnego - Koło Małego Odkrywcy - Ewa Tomkiewicz

,,Bańki mydlane''- jak powstają bańki.

Dzieci wykonały doświadczenie z wodą i płynem do naczyń. Mieszając wodę z płynem do naczyń zuważyły, że im więcej płynu tym bańki są trwalsze.

,,Skaczące rodzynki''.

Do wody gazowanej i nie gazowanej dzieci wrzucały rodzynki. Obserwowały co dzieje się w dwóch słoikach. Były zdziwione, że w wodzie gazowanej rodzynki unosiły się do góry.

,,Kolorowy deszcz''.

W tym doświadczeniu zaobserwowaliśmy jak kolorowe kostki lodu wrzucone do słoika z olejem roztapiają się  i krople opadają na dno naczynia.

,,Burza w dzbanku''.

Po wymieszaniu oleju z kolorowym barwnikiem dzieci przelały go do naczynia z wodą. Olej mimo mieszania wypłynął na powierzchnię a barwnik spływał do wody tworząc kolorowe wzorki.

Wycieczka do Ełku - Sala zabaw TROPICO
W dniu 20.05.2019 r. w ramach projektu unijnego realizowanego w naszym przedszkolu dzieci udały się do Ełku gdzie bawiły się wspaniale w sali zabaw TROPICO. To był czas spędzony na aktywnej zabawie w klimacie pirackim gdzie skorzystaliśmy z 3 zjeżdżalni z basenem, sieci pajęczej, pistoletów pneumatycznych, strefy grawitacyjnej oraz huśtawek i wiele przeszkód.Do naszej dyspozycji mieliśmy również nowoczesną  salę z torem pontonowym, basenem ze zjeżdżalnią, wejściem Spidermana oraz tradycyjnymi przeszkodami.Ciekwą atrakcją z której skorzystaliśmy był też magiczny dywan, ściana interaktywna,stół 3 w 1 (bilard, air hokej, ping-pong),piłkarzyki oraz strefa trampolin wraz ze ścianą wspinaczkową. Dodatkowym atutem sali w której byliśmy była wspaniale wyposażona strefa klocków - takiego ogromu klocków jaki mieliśmy do dyspozycji można tylko pozazdrościć:) Zapraszamy do galerii:)

Zajęcia z projektu unijnego - Koło Małego Odkrywcy - Barbara Waszczuk

1. "Telefon"

Na zajęciach badawczych "Koła Małego Odkrywcy" dzieci poznały różne, dostępne rodzaje telefonów. Przypomnieliśmy numery alarmowe, a także wyjaśniliśmy zasady prowadzenia rozmowy telefonicznej. Dzieci dowiedziały się co to są fale dźwiękowe i jak się tworzą. Samodzielnie wykonywały telefon z plastikowych kubeczków i sznurka oraz w praktyce mogły wypróbować jego dzialanie. Słyszane w ten sposób dżwięki przenoszone przez sznurek poprzez drgania, wywołały zachwyt uczestników zajęć.

Zajęcia z projektu unijnego - Koło Małego Odkrywcy - Barbara Waszczuk

2. "Zbudzony wulkan"

Mali odkrywcy na zajęciach badawczych uczyli się, iż należy zachować szczególną ostrożność przy wykonywaniu doświadczeń i eksperymentów. Wykonaliśmy eksperyment, podczas  którego dzieci mogły zaobserwować reakcję chemiczną połączonych składników. Wynikiem reakcji był ulatniający się dwutlenek węgla, który widzimy w postaci piany. Dzieci dowiedziały się, że dwutlenek węgla to bezbarwny, niepalny gaz bez zapachu. Występuje w powietrzu. W małym stężeniu nie jest groźny, jednak duże stężenie może prowadzić do zatrucia.