Witamy w dziale galeria

Wyjazd edukacyjny do Suwałk na spotkanie z Teatrem za Kurtynką

27.09.2019 dzieci z Przedszkola Nr 1 im.Akademia Bystrzaka w Augustowie  były na wyjeździe edukacyjnym w Suwałkach.Gościnne progi otworzył przed nimi Teatr za Kurtynką.Przedstawił dzieciom spektakl pt: "Awanturka z wiejskiego podwórka" . Dzieci  aktywnie i z zapartym tchem śledziły wydarzenia toczące się na wiejskim powórku. Obdarzyły aktorów gromkimi oklaskami.Miały też okazję zapoznać się z czego wykonane są kukły i jak sie nimi  manipuluje w teatrze. ora jak wygląda teatr od środka.Na zakończenie zrobiły  z aktorami zwspólne zdjęcie.

Zajęcia z projektu unijnego - Koło Małego Odkrywcy - Ewa Tomkiewicz

,,Bańki mydlane''- jak powstają bańki.

Dzieci wykonały doświadczenie z wodą i płynem do naczyń. Mieszając wodę z płynem do naczyń zuważyły, że im więcej płynu tym bańki są trwalsze.

,,Skaczące rodzynki''.

Do wody gazowanej i nie gazowanej dzieci wrzucały rodzynki. Obserwowały co dzieje się w dwóch słoikach. Były zdziwione, że w wodzie gazowanej rodzynki unosiły się do góry.

,,Kolorowy deszcz''.

W tym doświadczeniu zaobserwowaliśmy jak kolorowe kostki lodu wrzucone do słoika z olejem roztapiają się  i krople opadają na dno naczynia.

,,Burza w dzbanku''.

Po wymieszaniu oleju z kolorowym barwnikiem dzieci przelały go do naczynia z wodą. Olej mimo mieszania wypłynął na powierzchnię a barwnik spływał do wody tworząc kolorowe wzorki.

Wycieczka do Ełku - Sala zabaw TROPICO
W dniu 20.05.2019 r. w ramach projektu unijnego realizowanego w naszym przedszkolu dzieci udały się do Ełku gdzie bawiły się wspaniale w sali zabaw TROPICO. To był czas spędzony na aktywnej zabawie w klimacie pirackim gdzie skorzystaliśmy z 3 zjeżdżalni z basenem, sieci pajęczej, pistoletów pneumatycznych, strefy grawitacyjnej oraz huśtawek i wiele przeszkód.Do naszej dyspozycji mieliśmy również nowoczesną  salę z torem pontonowym, basenem ze zjeżdżalnią, wejściem Spidermana oraz tradycyjnymi przeszkodami.Ciekwą atrakcją z której skorzystaliśmy był też magiczny dywan, ściana interaktywna,stół 3 w 1 (bilard, air hokej, ping-pong),piłkarzyki oraz strefa trampolin wraz ze ścianą wspinaczkową. Dodatkowym atutem sali w której byliśmy była wspaniale wyposażona strefa klocków - takiego ogromu klocków jaki mieliśmy do dyspozycji można tylko pozazdrościć:) Zapraszamy do galerii:)