Witamy w dziale galeria

Dożynki 2014
 O zapominanych już dzisiaj wartościach tradycyjnych dożynek – szacunku do chleba i ciężkiej pracy rolnika – przypomnieć sobie można było 2 października na placu przedszkolnym dzięki przedszkolakom oraz ich rodzicom  i wychowawczyniom z naszej placówki.

Jak na dożynki przystało rozpoczęto je formułą otwarcia, czego dokonała Pani dyrektor Barbara Rybek wcielająca się w postać starościny oraz Pan Józef Słomski- starosta- wieloletni i zasłużony pracownik naszego przedszkola. Uroczyście został  wniesiony  wieniec dożynkowy. Uroczystość w konwencji ludowej stanowiły występy dzieci, które by przypomnieć o dawnych dożynkach ubarwiły historię chleba tańcem w strojach tradycyjnych do pieśni o siewie zbóż oraz inscenizacją o powstawaniu chleba. Dzieci przekazały też starostwu plon ziemi w postaci warzyw, owoców a przede wszystkim chleba. Dożynki zakończyły się degustacją tychże plonów a do swojskiego chleba nie zabrakło smalcu i ogórków kiszonych, również własnej roboty. Rodzice którzy również licznie przybyli na dożynki przynieśli również swoje dary w postaci różnych tradycyjnych smakołyków za co serdecznie im dziękujemy!

II Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem: ?Baśnie, bajki, bajeczki??

6 maja we wtorek odbył się II Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem: „Baśnie, bajki, bajeczki…” w Przedszkolu Nr1 w Augustowie. W konkursie wzięło udział 5 drużyn. Sześciolatki zmagały się w różnych konkurencjach: wiedzy o bajkach, różnych formach teatralnych i prezentowały swoje umiejętności plastyczne podczas wykonywania kukiełek. Specjalistami od bajek okazali się wszyscy, gdyż każda drużyna zdobyła maksymalną ilość punktów. Uczestnicy otrzymali dyplomy i ciekawe nagrody. Konkurs odbył się w miłej i wesołej atmosferze. Organizatorkami konkursu były Beata Doroszkiewicz i Alicja Gudewicz.

Dzień Rodziny w przedszkolu
Jak co roku w przedszkolu zgromadziły się całe rodziny by świętować wspólnie .Wiadomo najważniejsi   w rodzinie są mama i tato. Nasze dzieci najpierw zorganizowały piękne koncerty na cześć swoich rodziców ,a potem bawiły się wspólnie z nimi w sali lub w ogrodzie.Nie obyło się też bez upominków ,laurek i wspaniałych życzeń.
Wizyta krówki Milki w przedszkolu
Nasze miasto Augustów  uczestniczy w konkursie na najmilsze miasto w Polsce organizowanym przez MILKĘ .W związku  z tym w naszym przedszkolu pojawiła się fioletowa krowa .Dzieci miały okazję do niej się poprzytulać .Prawda, że jest miła?
Konkurs recytatorski
Od rana w grupach panowało napięcie. Reprezentanci poszczególnych grup wystąpią z recytacją   wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.
Naszym gościem była pani bibliotekarka Małgorzata Pieńczykowska , która przeczytała dzieciom kilka wierszy naszych poetów. Drugi surowy juror konkursu to pani  Basia -Dyrektor Przedszkola.
Trema nikogo nie zjadła ,a wszyscy artyści zaprezentowali się wspaniale. Krzyś  Cz. z "Biedronek"  wspaniale zaprezentował wiersz "Leń". Olek K.  z Puchatków był prawdziwym rycerzem Krzykalskim.  Hania R.  z Puchatków przedstawiła Kaczkę Dziwaczkę. Były też  wiersze jak :Entliczek pętliczek, Kłamczucha ,Kwoka  i  inne. Panie też recytowały : pani Irenka -wiersz " Kwoka, pani Ala- Lis  ,pani  Basia - Dzik . Na koniec dzieci otrzymały nagrody.
Dzień Teatru w przedszkolu
Wszyscy lubimy bawić się w Teatr .W przedszkolu wszystkie dzieci miały okazję zaprezentować efekty całorocznej pracy związanej z  tematyką teatralną. Wiemy już prawie wszystko o teatrze, a przede wszystkim o kulturalnym zachowaniu się w czasie spektaklu .
XI Miejski Turniej Zdrowia
Po raz jedenasty  Przedszkole nr 1 w Augustowie było organizatorem Miejskiego Turnieju Zdrowia. Trzeba przyznać ,że ani nauczycielkom ,ani dzieciom nie brakuje entuzjazmu do idei propagowania zdrowego stylu życia .Tegoroczny Turniej odbył się 20.05.2014r  w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 pod hasłem "Przedszkolak bezpieczny i zdrowy".  Przy konkurencjach sportowych było dużo śmiechu i radości ,bo wszystkie były bardzo wesołe i pocieszne. Nikt się nie nudził ,a wszystkie drużyny miały wspaniały doping kibiców ze swoich przedszkoli. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat bezpiecznego zachowania w trakcie jazdy rowerem ,pobytu nad wodą ,poruszania się po drogach publicznych. Zdały więc celująco test na dojrzałość szkolną.